Samsun Firmaları

Haluk Ulusoy yazılı açıklamayla adaylığını doğruladı

Haluk Ulusoy yazılı açıklamayla adaylığını doğruladı Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu ay sonunda yapılacak olan Seçimli Olağan Genel Kurulu'na sayılı günler kala ismi gündeme gelen ve bugün basında aday olacağı yazılan Haluk Ulusoy, haberleri doğrularken, yaptığı yazılı açıklamayla da hazır olduğunu ifade etti.

Eski başkan ve Türk futbolunun en başarılı federasyon başkanı olarak gösterilen Haluk Ulusoy, 'Türk futbol kamuoyunun dikkatine' başlığı ve Haluk Ulusoy imzasıyla yaptığı yazılı açıklamada, "Bugün, maalesef Türk futbolunun iyi yönetilemediği gerçeği ve geldiği vahim durum her türlü gösterge ile apaçık ortadadır." diyerek şu ifadelere yer verdi:

"Yaklaşmakta olan Türkiye Futbol Federasyonu genel kurulu öncesinde, futbolumuz hakkındaki kaygıların çok geniş bir kitle tarafından paylaşıldığını görüyorum.

Ülkemi çok seviyorum, Türk futbolunu çok seviyorum. Bana her ihtiyaç duyulduğunda Türk futboluna en iyi şekilde hizmet etmek için taşın altına sadece elimi değil, yüreğimi de koydum. Her zaman futboldan bir şeyler almak isteyenlerden değil, aksine futbola bir şeyler katmak isteyenlerden oldum.

Bu nedenlerle; Türk futbolunu hak ettiği seviyeye tekrar çıkarmak, ileriye götürmek ve Türk futboluna hizmet etmek için göreve hazırım ve adayım.
Türk futbolunun bugünü ve yarınları hakkındaki görüşlerimi yakın zamanda yapacağım basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşacağım."