Samsun
İstanbul Bakkaliyesi Pestilci Hacı Samsun

İstanbul Bakkaliyesi Pestilci Hacı Samsun

İstanbul Bakkaliyesi Pestilci Hacı, Ali Muhiddin Hacı Bekir Samsun Telefon Numarası, Adresi ve Yol Tairifi. Ali Muhiddin Hacı Bekir Pestilci Hacı Olarak Tanınır.

Yetkili Kişi: İstanbul Bakkaliyesi

Adres: Kale Mahallesi Gaziler Meydanı No:6 İlkadım / Samsun

İstanbul Bakkaliyesi Pestilci Hacı Samsun
Ali Muhiddin Hacı Bekir Samsun

Samsun - İstanbul Bakkaliyesi

Telefon Numarası : +90 362 432 72 72

Adres : Kale Mahallesi Gaziler Meydanı No:6
İlkadım / Samsun

Kastamonu'nun Araç ilçesinden İstanbul'a gelerek 1777 yılında Bahçekapı Semti’nde küçük bir şekerci dükkanı açan ve burada lokum, akide ve benzeri şekerlemeleri kendi üreterek satışa sunan Şekerci Hacı Bekir Efendi, 1817-1820 yılları arasında gerçekleştirdiği hac görevi ile tanınmış ve o günden bu yana Hacı Bekir olarak anılmıştır. Bugün, geçmişi dört farklı asra ve beş kıtaya uzanan bu muazzam hikaye, damaklardan damaklara aktarılan unutulmaz bir geçmişe dönüşmüştür. 

Şekerci Hacı Bekir, günümüzde dünyanın en eski 100 markasından biri olarak öne çıkmaktadır. Hala Türkiye'nin ilk firması unvanını taşıyan Şekerci Hacı Bekir, günümüzde dünyanın en lezzetli ve kaliteli şekerlemelerini üretmeye devam etmektedir. Eminönü/Bahçekapı’da iki, Kadiköy, Beyoğlu/Parmakkapı, Maslak Türk Lezzet Müzesi dükkanları ve Bakırköy’deki franchise işletmesine ek olarak Ankara/Çankaya Atakule Şubesi faaliyete geçmiştir.

Altıncı neslin yönetimindeki Hacı Bekir Firması, deneyimli işçi, kalfa ve ustalarıyla Türkiye genelinde ve yurt dışındaki ilgili kitlelere hitap etmeye devam ederek, ağızlarda tat ve lezzetin simgesi olmaktan gurur duymaktadır. Nesilden nesile geçen bu eşsiz lezzet mirası, Türkiye'nin kültürel zenginliğine ve gastronomik birikimine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Hacı Bekir Müessesesi, uzun yıllara dayanan birikim ve gelişen tecrübeleriyle, şekerleme dünyası ve sanatı konusundaki bilgi birikiminin zirvesine ulaşmıştır. Kuşaklar boyunca süregelen bu deneyim, Hacı Bekir'i sektörde benzersiz kılarak, şekerleme sanatının en yüksek standartlarını temsil etmesine olanak tanımıştır.

463