Samsun
SAMSUN TÜP BEBEK FİYATLARI 2014

SAMSUN TÜP BEBEK FİYATLARI 2014

Samsun Tüp Bebek Fiyatları - Ücretleri ve Devlet Katkısı - Sgk Sigorta Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor mu Şartları Nelerdir

Yetkili Kişi:

Adres:


Ayrıca doktorunuzla konuşurken tüm maliyeti sormayı unutmayınız. Bu tedaviyi bir bütün olarak ele almanız sizin faydanıza olacaktır. Tüp Bebek Tedavisi

Minumum kullanıcak iğne fiyatları tedavi fiyatına 1000 lira gibi ek maliyet getirirken, rahmin durumu yumurta sayıları ve uyarılma gibi iğnelerinde eklenmesiyele sadece ilaç maliyeti 2000-3000 lira arasında olabilecektir. Değişik Uygulamalar Eklenmek zorunda kalınırsa tedaviye ek 35000 lira gibi bir rakam  eklenebilir.

yukarıdaki tüp bebek maliyetleri tüp bebek merkezlerine, doktorlarına, uygulanacak tedaviye göre herzaman değişiklik gösterecektir. bizim verdiğimiz rakamlar ortalama rakamlardır. tüp bebek tedavisinde tüm maliyet üzerinden görüşülmesi önceden bilinmesi doğacak olumsuzlukların önünü kesecektir.

Şöyle diyebiliriz tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmanın toplam maliyeti 6000 - 10000 lira arasında olmaktadır. bu rakamlar ücretli hasta rakamları olup sosyal güvenlik kurumunun tüp bebek için verdiği destek ve indirimler ne kadardır ve istenilen şartlar ve belgeler nelerdir bunlara bakacağız.

Yukarıda belirttiğimiz rakamlar özel üreme merkezleri fiyatları olduğunu unutmayınız. Devlet kurumlarında tüp bebek tedavisinin daha uygun fiyatlara olacağını da belirtelim ancak bu ilaçlar açısında değil tedavi süreci bakımından uygunluk göstermektedir. Çünkü ilaç fiyatları yine aynı olacaktır. Devlet kurumlarında'da  tüp bebek tedavisi fiyatları tedavinin şekline ve ilaç fiyatına bağlı olarak toplamda 4000 - 7000 arasında farklılık gösterir.

Ayrıca tüp bebek tedavisinde embriyo dondurma işleminin yapılıp yapılmadığını mutlaka sorun ve mümkünse embriyo dondurma işlemi yapan tüp bebek merkezlerini tercih edin. Özellikle başarısızlıkla sonuçlanacak tüp bebek deneyiminden sonra 2. ve hatta 3. tüp bebek denemesinde Eziyetli geçen iğne vurulma tedavisinin tekrarlanmaması ve ilaç ve iğne masraflarının olmaması için embriyo dondurulması önemlidir. Dondurulmuş embriyonuzun olması diğer tüp bebek denemelerinizde size büyük oranda maddi yarar ve zaman kazandıracaktır.Tüp Bebek Fiyatları Samsun

Embriyo dondurma ücretlerini de doktorunuzdan ve kliniğinizden öğreniniz. Embriyo dondurma fiyatları yıllık 200 liradan başlamaktadır.

Şimdi sosyal güvenlik kurumunun tüp bebek tedavisinde sağladığı yararlara bakalım.

1- Normal yollardan bebek sahibi olamadığının ve yalnızca yardımcı üreme tedavi yöntemleri sayesinde bebek sahibi olabileceğine ilişkin sağlık kurulu raporu olması gereklidir.

2- Kadınların 23 yaşını doldurmuş, 40 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

3- Son 3 yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden netice alınamamış olması ve sağlık kurulları tarafından belgelenmesi gerekmektedir.

4- Tedavinin uygulandığı tüp bebek merkezi ile sağlık kurumunun sözleşmeli olması gerekmektedir.

5- En az 5 yıldır genel sağlık sigortalısı ya da bakmakla sorumlu olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması gerekmektedir.

Eğer Bu Şartları sağlayabiliyorsanız tüp bebek tedavisinde devlet desteği nedir ve ne şekilde tedavi masrafları karşılanır bakalım.

Tedavi Masraflarına devletin 1000 - 1500 lira arasında destek verdiğini ve İlaç Masraflarınında %80'nini ödediğini biliyoruz. Sosyal güvenlik kurumunuzdan geri alma yöntemi ile sahip olduğunuz bu haklar için evraklarınızda ve şartlarınızda bir eksik olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde geri ödeme alamayabilirsiniz.

Eğer Erkekte Sperm Bulunamamış ise cerrahi bir yöntemle sperm aranacaksa bu durumda sosyal güvenlik kurumunun sağlık sözleşmesi gereğince değerlendirileceğini unutmayın. Ayrıca sosyal güvenliği olmayan kişiler için sperm arama için yapılan cerrahi müdahaleninde Maliyet arttırdığını biliniz.

Tüp bebek tedavisi ekip işidir. İşini Ciddiyetle ele alan tüp bebek ekibi'nin başarısız olma şansı yoktur. Tüp bebek'te yaşanılan başarısızlıklar hastanın yaptığı stres, ilaç kullanım talimatına uymaması, doktorun söylediği yaşam tarzına uymaması, kromozom bozuklukları, yumurta kalitesi ve embriyonun gelişim istikrarına bağlıdır. Tüp bebek ekibi döllenmiş kaliteli embriyo'yu rahim içine yerleştirir. Bundan sonrası embriyonun rahime tutunmasıyla alakalı bir durumdur. Bütün ilaç kullanımları ve günlük yaşantısı hekimlerin verdiği talimatlar doğrultusunda olduktan sonra embriyonun rahim içine tutunması Allah'ın takdirine kalmıştır.

Tüp bebek tedavisinde önemli olan şeyin moral ve inanç olduğunu hatırlatalım. ilk denemenizde başarılı olmadınız diye moralinizi bozmak yerine diğer safhalarda inancınız doğrultusunda devam etmenizi öneririz. Her denemenin belli maliyet olduğunu biliyoruz ama bu tedaviye başlayacağınız yerin embriyo dondurma hizmeti verdiğine emin olun. Embriyo dondurma size diğer denemelerde ilaç ve iğne masraflarının yanı sıra  hem zaman hemde eziyet veren süreçten kurtaracaktır.


Samsun Tüp Bebek Fiyatları

Tüp Bebek Sigorta Kapsamı

 

 

 

260