Samsun Web Rehberi

SAMSUN EKOSAM

Samsun Ekosam Telefon Numarası ve İletişim Adresi, Eko-Sam Ekolojik Tarımsal Üretim Pazarlama, Ekolojik Tarım Standartları İçin İrtibat Seçenekleri

Yetkili Kişi:

Adres:

Ekosam Hakkımızda Bölümü

EKOSAM günümüzde Türkiye'nin önde gelen organik ürün üreticileri arasındadır. Ürettiğimiz ürünler "EKOSAM" ve başka markalar altında Türkiye'nin dört bir yanında çeşitli perakende kanalları ile tüketicilerle buluşmaktadır.

Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği'nin 2000-2002 yılları arasında öncülüğünü yaptığı araştırmalar sonucu,

  • Bol yağış alması ve Türkiye'nin 2 büyük nehrinin(Kızılırmak, Yeşilırmak) oluşturduğu delta ovalarına(Bafra, Çarşamba) sahip olması,
  • Kırsal kesimde kimyasal ilaç ve gübre kullanımının diğer bölgelere göre daha az olması,
  • Karadeniz bölgesinin Anadolu'ya açılan kapısı olması,
  • Limanı ve havaalanı ile sağlam bir lojistik altyapıya sahip olması

sebebiyle Samsun ve çevresinin ekolojik tarımsal üretim açısından önemli avantajları olduğu saptanmıştır.

Ekolojik tarımsal üretim ve buna bağlı gıda sanayisinin bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayacağı düşünülerek, Samsun'un önde gelen işadamlarının girişimiyle 2002 yılında EKOSAM kurulmuştur.

Karadeniz Bölgesi'nin karakteristik ürünleri olan fındık, çay ve pirincin yanı sıra bakliyatlar ve bal EKOSAM'ın ürün gruplarını oluşturmaktadır. EKOSAM tecrübesi ve bölgesindeki güçlü ilişkileri sayesinde ürün çeşidini her geçen gün piyasadan gelen talepler doğrultusunda genişletmektedir.

Şirketimizin "Ekolojik Tarım" anlayışı belirli standartlar çerçevesinde işleyen, sürdürülebilir ekosistem, gıda güvenliği ve kalitesi, hayvan sağlığı ve sosyal adalet gibi sonuçlar hedefleyen bütüncül bir yaklaşımdır.

Ekolojik tarımsal üretimin en önemli ayağı olan sertifikasyon sürecinde son derece titiz ve hassas davranılmak zorundadır. Bütün ürünlerimiz tarladan sofranıza gelene kadar her aşamada IMO GmbH tarafından denetlenerek sertifikalandırılır.

Kurulduğumuz 2002 yılında 6 ürün ile 100 hektar arazide başladığımız üretimimiz, 2004-2005 sezonunda yaklaşık 350 hektar arazide, bölgemizin en önemli ürünleri olan çay, fındık, pirinç ve bal başta olmak üzere 25 çeşit ürüne ulaşmıştır.

Fındık kırma tesisimiz 2004 yılında faaliyete başlamıştır. Sadece ekolojik fındık kırılan tesisimizde, küçük miktarları da işleyebilmemiz sayesinde, büyük küçük her türlü siparişte fındık, sevkiyattan hemen önce kırılıp işlendiği için EKOSAM fındığı daima maksimum tazeliktedir.

Ekolojik tarımsal üretimin ülkemizde benimsenmesi ve yaygınlaşmasını kendisine öncelikli hedef olarak belirleyen firmamız, sizlerden aldığı güçle çalışmalarını giderek artan bir ivme ile sürdürmektedir.

Sağlık ve umut dolu bir gelecek için...

Ekosam Resmi Sitesinden Alınmıştır.

Samsun Ekosam Telefon Numarası
Eko-Sam Ekolojik Tarımsal Üretim
Samsun Eko Sam Ekolojik Pazarlama
Samsun Tarımsal Üretim Pazarlama
Samsun Ekosam

107