Samsun Firmaları
SAMSUN DİNÇER GRUP ÇATALTEPE SU

SAMSUN DİNÇER GRUP ÇATALTEPE SU

Samsun Dinçer Grup Telefon Numarası ve İletişim Adresi, Dinçer Çataltepe Suları, Çataltepe Su, Ünye Çataltepe Doğal Kaynak Suları

SAMSUN DİNÇER

DİNÇER GRUP ŞİRKETLERİ

- ÜNYE ÇATALTEPE MEMBA SULARI

Ünye Çataltepe Memba Suları , Ordu ilinin Ünye ilçesine 15 km mesafede ki Çataltepe eteklerinden çıkartılarak, tüm Karadeniz bölgesine dağıtımı yapılmaktadır. Damacana başta olmak üzere her boy pet-bardak üretimimiz bulunmaktadır.

-- DİNÇER ULUSLARARASI TAŞIMACILIK - Dinçer Nakliyat

Taşımacılık sektöründe, 1997 yılından bu yana faaliyet göstermekteyiz. Araç filomuzu sürekli genişletmek ilkemizdir.20 filoluk araç parkımızla güvenlik den ödün vermeden yıllardır yollardayız.

DİNÇER GRUP BAYİLİKLERİ

- EFES PİLSEN

Ordu ili bayiliği başta olmak üzere esasen yurt dışı satışlarımız bulunmaktadır. Özellikle doğu komşu ülkelerimizde sürekli ihracat yapmaktayız. Efes pilsen ile yakın bağlarımız bulunmaktadır. 38 yılı aşan bir birlikteliğimiz bulunmaktadır.

-- DİNÇER MEŞRUBAT

Bu alanda çeşitli markalarla çalışıyoruz bunlar: PEPSİ COLA, TAMEK MEYVA SULARI, BEYPAZARI SODA. Sadece samsun ve ordu illerinde çalışıyoruz.

ÜNYE ÇATALTEPE MEMBA SUYU

Ordu ilinin Ünye ilçesinine 15 km mesafede ki Çataltepe Eteklerinden çıkmakmaktadır.Suyumuzun mazisi çok eskiye dayanmaktadır.1927 yılında kimyasal ve bakteriyolijik tahliller yapılmış ve Atatürk'e şifalı su olarak gönderilmiştir.Suyumuz hazımsızlık sorunu çeken hastalarda, Bağırsakların çalıştırılmasında ve böbrek taşlarının düşürülmesinde ve buna benzer rahatsızlık çeken hastalara şifa olarak çıkarılmaya başlamıştır.

Çataltepe suyu eskiden çinko tankerlerle merkeb sırtında Ünye'ye getirildiği ve 1930 yılından beri kullanıldığı bilinmektedir. Ünye Belediyesi o zamanlarda suyun çıktığı kaynağın arazisini istimlak etmiştir.

1950 yıllarında Ünye deki ikinci tatlı su kaynağı olan acı su daha yakın da olduğu için Ünye şehir merkezinin çeşitli bölgelerine şadırvanlar şeklinde getirilince Çataltepe suyuna ilgi azalmış ve yanlızca çevre köylerin kullanımına bırakılmıştır.

1972 yılında zamanın Belediye Başkanı Mithat Kısacıkoğlu'nun girişimleri ile ve zamanın İller Bankası Genel Müdürü Mahsar Haznedar'ın yardımları ile suyumuzun kimyasal ve bakteriyolijik tahlilleri yeniden yapılmış 21.05.1976 tarih ve 26 ruhsat numarasıyla suyumuza şişelenebilir raporu verilerek 1973 yılı Haziran ayında Çataltepe Memba suyu Tesisimiz işletmeye açılmıştır.

Tesisimize gelen su 15 km uzaktan plastik borularla gelmektedir.Ayrıca kaynağında bir tane olmak üzere kaptaj odası vardır.

ÇATALTEPE MEMBA SUYUNUN ÖZELLİKLERİ
KİMYASAL ANALİZ

RENK     :     1.0
BULANIKLIK     :     <1.0
PH     :     6.94
AKTİF KLOR     :     YOK
ORG. MD. İÇİN SARF EDİLEN OKSİJEN MİKTARI     :     0.6
NİTRİT     :     YOK
AMONYAK     :     YOK
FLORÜR     :     0.034
KLORÜR     :     10.30
NİTRAT     :     14.64
SÜLFAT     :     YOK
KALSİYUM     :     9.62
MAGNEZYUM     :     1.7
FENOLİK MADDELER     :     RASTLANMADI
TOPLAM SERTLİK     :     3.10

BAKTERİYOLOJİK ANALİZ


KOLİFORM BAKTERİLERİ     :     0
JRM SAYIMI(22°C-72 SAATTE)     :     6
JERM SAYIMI(37°C-48 SAATTE)     :     -
PSEUDOMONAS     :     YOK
FEKALSTREPTECOC     :     YOK

 

Daha Geniş ve Ayrıntılı Bilgiler İçin www.dincergrup.com a Gidin...