Samsun
ANKARA ÜNİVERSİTESİ TÖMER SAMSUN ŞUBESİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ TÖMER SAMSUN ŞUBESİ

Ankara Üniversitesi Tömer Samsun Şubesi Akademik Birim Sorumlusu Telefon Numarası ve İletişim Adresi, Samsun Tömer İrtibat Seçenekleri

Yetkili Kişi:

Adres:

TÖMER SAMSUN

Ankara Üniversitesi Tömer Samsun Şubesi

Ankara Üniversitesi TÖMER Samsun Şubesi, şehrin en merkezi yerinde bulunmaktadır. Site Camiinin karşısında yer alan şubemiz şehrin her yerine yürüme mesafesinde olup Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı, Kurtuluş Yolu ve en kalabalık caddeleri olan Mecidiye ve Çiftlik Caddelerine çok yakın mesafededir.

Şubemize otobüs ve tramvayla kolaylıkla ulaşılmaktadır. Ayrıca çevresinde çok sayıda restoran kafe, alışveriş- kültür merkezi, sağlık kuruluşu bulunmaktadır.

Ankara Üniversitesi TÖMER Samsun Şubesi, 5 Eylül 1992 tarihinden itibaren 7 gün boyunca 9.00-21.00 saatleri arasında aktif olarak eğitim vermektedir. Çeşitli ülkelerden gelen birçok yabancı öğrencimiz şubemizde Türkçe öğrenirken, Türk öğrencilerimiz de yabancı dil öğrenmektedirler. Kurumumuzda Türkçenin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça kurslarımız mevcuttur. Ayrıca dil eğitimimiz okul öncesinde başlamaktadır. Okul öncesi, ilköğretim 2-3. sınıflar, ilköğretim 4-5. sınıflar ve ilköğretim 6-7-8. sınıflar için ayrı eğitim programları uygulamaktayız. Yetişkin öğrencilerimiz ise seviyeleri belirlendikten sonra en uygun gruba alınmaktalar. Genel amaçlı kurslarımızın yanı sıra ÜDS, KPDS, Aile Birleşimi, Hazırlık Atlama gibi özel amaçlı kurslarımız da mevcuttur. Sınıflarımız en az 7 (yabancı diller ve özel amaçlı kurslarda 5) en çok 15 kişi olarak açılır. Sınıflarımız eğitimin daha verimli olması için U şeklinde tasarlanmış olup, her sınıfta DVD sistemi ve TV mevcuttur.

Binamızda 5 katta 13 sınıf bulunmaktadır. En üst katta kantinimiz ve terasımız öğrencilerimiz için vazgeçilmez bir mekândır.

Ankara Üniversitesi TÖMER dil öğretmenin yanı sıra kültür öğretmeyi de kendine görev edinmiştir. Öğrencilerimizi sınıf dışına çıkararak ve TÖMER’de geçirdikleri zamanı kaliteli hale getirerek onlar için dili hayatlarının vazgeçilmez bir parçası yapıyoruz. Çeşitli etkinlikler, yarışmalar, parti ve geziler şubemizde öğrencilerimizle yaptığımız etkinliklerin sadece bir kısmı. Ayrıca her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen kulüplerimizi öğrencilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.

Okutulan Diller
İngilizce
Türkçe
Almanca
Rusça
Fransızca