Samsun Firmaları

Uygarlık Dediğin...

Kenan Türkpençe Uygarlık Dediğin Yazısı
Mikroptan daha korkuncu; mikropsuzluktur. Kedinin fare ile oynaşması, bir çeşit cooper testidir.

Her varsı, zıttıyla kaimdir. Yoksa bizim algılarımızdaki yaşam oluşamaz. Metabolizma, nasıl ki; mikrop ve virüslere harc olarak güçlenir, sağlam bir bünyeye sahip olursa, uygarlık da, "tek dişi kalmış canavar" ile çarpışarak, o'nun zaaflarını öğrenip öğreterek, çağdaşlığını günceller.

Kontrol altına alınan olumsuz etken ile öğeler, ideal bir yaşama düzenini oluşturmamızı sağlayacaktır.

"Genel Kültür" kavramını dışlamış, teknolojik fırsatları tepmiş, ritüel kurallarının ezberlenişini yeterli görmüş bir zihniyet, 'nemesis'densonraki tüm savaşları kaybetmiş Osmanlı yıkımını kaçınılmaz kılar.

"Çalışmak ibadettir" Kutsal rehberimizin insanlığa armağanı bir temel ilkedir. Rehberinin tavsiyelerini, önemsemeyen, kendi dar ufkunun tutsağı olan kişilerle topluluklar yozlaşma tehlikesini yaşar.

Bu durumu en acı şekilde yaşayarak yozlaşmaktayız.Çalışacağımıza, ar-ge yapacağımıza, çoğu kara para, servet peşinde maceralara atılıyoruz.

Şurasını unutmayalım ki, çifte su verilmiş, gelişkin kılıçlarımızla, barut ve güllelerimizle, gürzlerimizle, taa Asya'dan gelerek ya da Semarra'ya çağrılarak savaşlara sokulduk. Onları yani buraların yerlilerini de yine tek dişi kalmış canavar ile katledip yağmalamıştık.

Ne zaman ki, düşman edindiklerimiz metalurji'yi keşfetti; zırhlı savaş araçlarını üzerimize sürdü...

Anladık ki başka dünya yok.

©samsunwebrehberi.com