Samsun Firmaları

Kapitalizm En Şiddetli Aşamasıyla İnsanının Özyapısını Bozuyor.

Kenan Türkpençe Köşe YazısıHer yıl 2 trilyon gelir....
Belki de 3 trilyon....... avanta ve avantajlarıyla.....

Ohh ne âlâ, mualla!
Ben; vatan millet sakarya kısmını değil, arı sokar ya! kısmını okurlarımla paylaşmak istiyorum.

Her konuda liğme ayrışmış dağılmış, özde birliği tartışılır hale gelmiş kitlelerin vekillerinden de umutlu değilim. Türev; fonksiyonun özüdür. Kapitalizm en şiddetli aşamasıyla insanın özyapısını bozuyor, çökeltiyor dibe. Haliyle değer yargıları, doğal sıralaması bozuluyor. Eninde sonunda lüküs hayat, konfor, insan kullanma ve bu uğurda her çeşit çalma çırpma, vurgunlar dizboyu; rantiyeler, mafyalar erk boyutu haline geliyor. Doğal ki, gerçekten de safi kalple, adanmışlıkla kolları sıvayanlar vardır içlerinde. Ancak inanın ki, çok ama çok az sayıdadırlar.

Çoğu; amansızca, Acımasızca yağmalanan devlet hazinelerinin mahvına rağmen, yetimlerin ve gençlerin istikballerinin yok edilmesine rağmen, kendilerine hak edemeyecekleri yaşam ve konforu yedirebiliyorlar. Bense; elli lira için elli takla atarım ama trilyona sırt dönerim.

Hani denilecektir ki;

Yahu, sen fırsat bulsan, olanağın olsa böylr bir fırsatı değerlendirmez misin?

Hayır, Asla....

Bu satırların yazarı, alnının akıyla kazandığı Kuleli Askeri Lisesi'ni son sınıftan terk etmiştir.(Atılma olmadığı arşivlerinde bulunur.) Sırf amcalarımın statülerinin torpil söylentisi nedeniyle.

Aynı nedenle, karayollarını birincilikle kazandığım halde, on milyarlık maaşa karşın terkettim.

"Deli" dediğini duyuyorum.

Evet, bir bakıma. Yıllarca tedavi gördüm. Müsebbibi kapitalizm'dir.

Ben yaşamı, konforsuz sevdim. Size de tavsiye ediyorum.

Yoksulluk heyecan vericidir. Elli liraya elli takla at, ama ellli milyarı sakın ha, kabul etme... Doğal yoldan vekilsin...

©samsunwebrehberi.com